
Egyéni személyiségfejlesztés folyamatban
"Igazodva vezetés" gondolat mentén törekszem a valódi mély kapcsolat kialakítására klienseimmel, így biztosítva az őszinte, elfogadó, biztonságot adó légkört.
Személyiségfejlődési folyamatban gondolkodva adott pontokon tükröt tartok, segítek átlátni az elakadások mélyebb gyökereit és ezek átdolgozását, mellyel lehetőség nyílik a fejlődésre.
Alkalmazott fejlesztői módszerek:
Probléma-feltárás interjúval, tesztekkel: Adott életvezetési probléma, kapcsolati konfliktus, krízisállapot mögött meghúzódó pszichodinamika, mélylélektani összefüggések, mintázatok feltárása mely segíti a fejlesztési cél meghatározását.
Egyéni tréningmódszerek: Érzelmi intelligencia-kompetenciáink fejlesztése megélt élményeken keresztül.
Az átkeretezés módszerei: Régóta berögzült gondolatok, szokások gyakran akadályozzák mindennapi tevékenységeket, növelik a szorongást. A negatív helyzet átalakítása reálissá, a túláltalánosított, felnagyított, pozitív nézőpontot kizáró gondolatok átírása, gondolatnapló használata csökkenti a szorongást és indulatosságot.
Álomelemzés módszere: Az álmokban megjelenő történetek, személyek… a tudattalan mélységeink üzenete. Feldolgozásukkal megérthetjük a nehézségeink mélyebb gyökereit, felszínre hozhatunk elojtott érzéseket és átdolgozhatjuk azokat.
Szimbólumokkal végzett személyiségfejlesztés, imagináció: A szimbólumok sűrítmények, bennük valós, eltávolított, az egyén számára gyakran ismeretlen, ám feszültséget okozó személyiségbeli vagy kapcsolati problémák, konfliktusok jelennek meg. A módszer a tudattalan konfliktusok feltárását és átdolgozását, valamint az érzelmi deficitek pótlását biztosítja. A szimbólumon végzett átalakulás megváltoztatja a személyiség mélyebb struktúráit, így az egyén viselkedése hatékonyabbá, lelki élete harmonikussá válik.
A "belső gyermek" munka: A módszer lényege a belső gyermekünk jóllétének biztosítása, a korai érzelmi hiányok pótlása, a gyermekkori sérülések átalakítása, feldolgozása. "Hazatalálás Önmagunkhoz"
Az NLP (Neuro-Lingvisztikai Programozás): Jövőorientált és célorientált kapcsolaterősítő módszer. Kialakítható egy rugalmas és empatikus viselkedés, a másik ember értékeinek elfogadása, így a harmónia megteremthető kívül és belül.
Mindfulness (tudatos jelenlét): A folyamat során az egyén figyelmét ítélkezés mentesen a jelen történéseire irányítja. Nagyfokú nyitottság, elfogadás és nagyobb együttérzés jellemzi az állapotot. A stressz-kezelés, a feszültségoldás, és az életöröm növelésének egyik hatékony módszere.
Üres szék technika: A személyek közötti és személyiségen belüli tudatos és tudattalan konfliktusok feltárása, egyensúlyba hozása, mások nézőpontjának elfogadása.
Genoszociogram: A családi rendszereinkben élt személyek élettartalmainak összegyűjtése, hálózatként kezelése, családi mintázatainkra való rálátás.